Baja
2024. április 27. szombat
Kezdőlap Sport Faldum Gábor nyerte a sprinttávú triatlon ob-t Baján

Faldum Gábor nyerte a sprinttávú triatlon ob-t Baján

Baja, 2023. június 18., vasárnap (MTI) – A férfiaknál Faldum Gábor, a nőknél pedig Nádas Nóra Romina győzött vasárnap a triatlonosok sprinttávú országos bajnokságán, Baján.

Az időnként fújdogáló szél a verseny elején kellemessé tette a levegő 27-28 fok körüli hőmérsékletét, míg a futás során kissé zavaró volt a versenyzők számára a nyárias időjárás
Faldum Gábor 54 percen belül teljesítette a 750 méter úszásból, 20 kilométer kerékpározásból, majd 5 kilométer futásból álló távot, mögötte Dobi Gergő hat másodperccel maradt el a második helyen, míg a dobogó alsó fokára Sinkó-Uribe Aurél állhatott fel.
A tavaly ugyanitt bronzérmes Nádas Nóra Romina ezúttal 1:02 órán belüli idővel diadalmaskodott, több mint 30 másodperccel megelőzve a másodikként célba érő Sárszegi Noémit. Harmadikként Dobi Lili zárt.

Bajai anyakönyvi hírek 2024.

Születtek: 2024. április 18. és 2024. április 24. között anyakönyvezettek: Varga Tifani (anyja neve: Sztojka Vanessza) Bácsalmás, Sárközi Meira Amarillisz (Veiger Amarillisz) Tolna, Gorotyák Zoja...

Elindult podcast csatornánk

Egyelőre nem a szükséges eszközökkel és körülményekkel, kísérleti jelleggel elindítottuk új podcast csatornánkat. Az első körben a napokban elindított HATSZEMKÖZT című beszélgetős videóink hanganyagait...